RAMÖZ (RAM) MAKİNESİ

Features

 

  • Yatay zincir sistemi ile ramöz dar giriş çıkış dizaynı ile sıcaklık titreşimini engeller.
  • Cebri konveksiyonlu hava akış sistemi, haznedeki sıcaklık dağılımını eşitler.
  • Numune genişliği gerilimi sürekli olarak ayarlanabilir. Numune testini en üst düzeye çıkarır.
  • Çatıdaki egzoz fanı, hazneden gelen gazı dışarıya havalandırır.
  • Üst ve alt iki nozul tasarımı, en iyi kuru/ayar kalitesi için hava hacmine ve hava hızına göre farklılık gösterebilir. Poli, Pamuklu örgü, Dokuma, Spandex, Naylon vb. gibi çeşitli kumaşlar için uygundur.
  • Üretim ram ile aynı hava akışı, iyi bir tekrarlanabilirlik sağlar.
  • Dokumasız, Deri, Daha Kalın numune için uygundur.
  • Kullanıcı dostu (7") renkli dokunmatik LCD, çalışma durumunu ve gerçek sıcaklık grafiğini, PID ile hassas sıcaklık kontrolünü gösterir.

Ram Makinesi Nedir?

  

       Ramöz ya da gergefli kurutucu (Alm. Trockenrahmen, Fr. rame sécheuse, İng. stenter dryer, tenter), terbiye dairelerinde ısıyayım kurutma ilkesine göre çalışan, kurutma sırasında en ve boy ayarının yapılabildiği germeli kumaş kurutma makinesidir.
       Ramöz; kısaca ram makinesi, ıslak işlemden sonra kumaşın kurutulması ve ısıl işlemden geçirilmesi veya terbiyesi için kumaş işlemede kullanılan özel bir fırındır. Muamele edilen kumaşın genişliğine göre ayarlanabilen ısıtılmış odalardan (kabin) oluşur. Kumaşın fabrika içerisinde enine açık bir şekilde iğne ve mandal paletler yardımıyla tutularak kurutulduğu fiksaj ve egalize makinesidir.
       Tekstil ürünlerinin boyutsal formunun kontrol edilebilmesi ve kurutma, kondenzasyon ve termofiksaj işlemlerinde de kullanılabilmesi nedeniyle en çok tercih edilen kurutma makineleridir. Ramözlerde kumaşa istenilen en ve boy ayarı verilebilmekte, kumaştaki kırışıklıklar giderilebilmekte ve kumaş kenarındaki tutucular dışında hiçbir yere değmeden kumaş geçişi sağlanabilmektedir.

Specifications

Argetek, founded in 1999, is a software and engineering company operating in the fields of textile, chemistry and paint.


en_GBEnglish