C – Tex

Çeşitli elyaf tipleri, tekstil yapıları ve renklendirme teknikleri için renk tutturma ve matematiksel hesaplama yöntemleri ile renk de tutarlılığı sağlamayı hedefliyoruz.

*RENK DEĞİŞİMİ PARTİDE YER ALAN TOPLARIN KENDİ ARASINDA MEYDANA GELEBİLİR.

*RENK DEĞİŞİMİ PARTİDE YER ALAN TOPLARIN HER BİRİNİN KENDİ İÇİNDE MEYDANA GELEBİLİR.

C-tex Colour control system monitors the color along the length of the fabric as well as controls the color from 3 points along its width. It can be used in quality control machines or any continuous process machine.

Sistem üzerinde bulunan 3 renk okuyucu sensör;  ortada sabit, iki kenarda makineye verilecek kumaş enine göre ayarlanabilir şekilde hareketli olarak konumlandırılmıştır.

C-tex colour, parti içerisinde meydana gelen renk farklılıklarına göre tüm kumaş toplarınızı otomatik lotlama yapar.

C-tex colour ile her top için ayrı ayrı renk haritalarını görebiliriz. Renk haritalarında kırmızı (kalır) / sarı (kontrol) / yeşil (geçer) trafik ışık protokolünü kullanıyoruz ve belirlenen DE limitleri ile c-tex colour sistem tüm kumaş boyunca renk hatalarını online olarak tespit eder, rapor ediyor. Netice de bir kesim haritası da elde edebiliriz.

Çalışma hızı : 200m/dk

Argetek, founded in 1999, is a software and engineering company operating in the fields of textile, chemistry and paint.


en_GBEnglish